Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

ZÁŘÍ
V měsíci září se malovalo dětské oddělení a škola se pomalu rozjížděla. Proto nebyly ani dílničky (ty ostatně každým rokem začínaly vždycky až v měsíci říjnu), ani kroužek. Přesto se děti s paní učitelkou nejen učily, ale hrály hry (abalone, Člověče, nezlob se, dámu…), pracovaly na počítači a vyráběly. Kromě klasických papírových kytiček to byly i věci na nástěnku do prodejny s levnými knihami a na nástěnku do jídelny na našem dětském oddělení. Obě nástěnky byly věnovány podzimu.
Proto jsme hledali na internetu informace o zvířatech, která s podzimem souvisí (např. o ježcích, srnách, jelenech…), o stromech (jabloně, hrušně, švestky…), o plodech (dýně, vinná réva, brambory…) i o houbách, které se letos v září velmi urodily, protože září bylo velmi suché i mokré, v říjnu dokonce přišlo i ,,babí léto", takže to byly žně na houby.
Informace, které jsme získali, jsme napsali na počítači a vytiskli. Některé z nich jsme použili na nástěnku. Také jsme vyráběli s dětmi ježky, sovu, jablka, hrušky, švestky, víno, dýně, hříbky a listy a ty jsme spolu s našimi pracovními listy dali na nástěnky. Snad se povedly.
Projektové dny, jak šly za sebou:

Září 2017.pdf                     6. Listopad.pdf                         11. Prosinec.pdf       
  2. Říjen.pdf                    13. Listopad.pdf                         18. Prosinec.pdf                                      Nástěnky.pdf
   9.
Říjen.pdf                   20. Listopad(1).pdf                    19. Prosinec.pdf 
16. Říjen.pdf                    20. Listopad.pdf                         20. Prosinec.pdf                                                     
23. Říjen.pdf                    24. Listopad.pdf                         21. Prosinec.pdf                         Taky se trochu učíme.pdf
30. Říjen.pdf                      4. Prosinec.pdf                         22. Prosinec.pdf