Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Naši žáci vyhráli v rámci Paralympijské výzvy, kterou poctivě plní již několik let, Den s paralympikem.

Na zahradu na Láni dorazil v pátek dopoledne celý tým v čele s mistriní Evropy v lukostřelbě Šárkou Pultar Musilovou. Tým pořadatelů pro nás připravil disciplíny, kde jsme procvičili naše síly. Skákali jsme a házeli, někteří i tančili. Kromě disciplín jsme se dozvědeli i hodně zajímavostí o paní Šárce - o tom, jak se k lukostřelbě dostala a také co se stalo, že je nyní na vozíčku. Také nás zaujaly medaile, které nám paní Šárka přinesla ukázat, protože byla Paralympijských hrách v Tokiu a v Riu de Jainero. Když bylo odsportováno, překvapilo nás, že se nějakým zajímavým kouzlem stal z moderátora akce kouzelník! Předvedl nám takové kousky, že jsme jen valili oči. Celý den velmi rychle utekl. Myslím si, že máme zážitek na hodně
dlouho!


        
 
          

Ve čtvrtek 6.června se naši malí i velcí sportovci rozjeli do Pardubic, aby se utkali v několika disciplínách s ostatními školami. Z celkových 49 družstev, což je opravdu hodně, se naši umístii na neskutečném 8. místě ! 

VELKÁ GRATULACE VŠEM NAŠIM SPORTOVCŮM ! 

Kromě běhu, skoku, hodu a dalších disciplín, se děti mohly potěšit na skákacím hradě či se nechat pomalovat. Někteří se nechali láskyplně obejmout hadem škrtičem! Mrkněte na naše video a dozvíte se víc! 


files/Přílohy IV. třída/WhatsApp_Video_2024-06-06_at_16_50_47.mp4

files/Přílohy IV. třída/WhatsApp_Video_2024-06-06_at_12_16_14.mp4

files/Přílohy IV. třída/WhatsApp_Video_2024-06-06_at_11_14_57.mp4


     

     






 

 
 
files/volby.mp4 
V naší škole jsme se nemohli dočkat Dne dětí, proto nám naši starší kamarádi připravili stopovanou o pár dní dříve. Hra vedla Rychnovem až na Dubinku, nikde však žádný poklad nebyl k nalezení. Když už jsme byli zpátky před školou a nikde žádný poklad, mysleli jsme si, že jsme ho zkrátka nenašli. Jaké však překvapení! Na dveřích školní budovy visel vzkaz od Kolowtátka! Nejdřív si pro nás připravil příklady, po vypočítání jsme běželi nahoru, pak zase dolů, ale poklad stále nikde. Když v tom jsme objevili vzkaz, že nám poklad nakonec zakopal. Běželi jsme do sklepa pro motyky, krumpáče když v tom......!!!! POKLÁÁÁD :-) ! ! ! 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    

Aktuality - Přehled novinek ze školy

Aktuality - Přehled novinek ze školy