Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

A je to tady! Vánoce se blíží, první adventní neděle je již nadohled. Dnes jsme se ve škole pomalu připravovali na nastávající vánoční čas. Stihli jsme napéct a ozdobit perníčky, vyrobit přáníčka, naaranžovat truhlíky na okna a nazdobit pečený čaj, který jsme pekli již v průběhu října. 

files/videa/WhatsApp_Video_2023-11-28_at_13_12_24.mp4


     


     
Vážení rodiče a přátelé školy,

z důvodu zapojení zaměstnanců školy do jednodenní výstražné stávky není možné zajistit provoz školy. Pro žáky je vyhlášeno  v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) 27. 11. 2023 ředitelské volno.
Znamená to, že všechny součásti školy budou pro žáky po celý den uzavřeny, pokud politická jednání nepřinesou řešení, které by vedlo k celorepublikovému zrušení stávky.
Jsem si vědoma, že uzavření školy řadě z Vás způsobí komplikace.
Tento krajní krok, ke kterému se naše škola připojila, je o celkově neudržitelné situaci ve školství, její nekoncepčnosti, nepromyšlených změnách a celkové nejistotě. Znepokojují nás zejména náhlé a časté změny, které (pokud se uskuteční) budou mít dopad na kvalitu vzdělávání, přičemž se dotknou všech žáků.
Stávkou chceme:
  • zabránit nekoncepčním zásahům do fungující vzdělávací soustavy
  • zabránit škrtům v rozpočtu kapitoly školství na rok 2024
  • nepřipustit snížení platů nepedagogických pracovníků a ostatních pedagogů v roce 2024
Děkujeme za pochopení a doufáme, že důvody stávky pochopíte.
Mgr. Monika Stančeková, ředitelka školy

Dnešní den byl opravdu velmi zajímavý. Místo učení v lavicích a hledání v knížkách o vesmíru jsme se jeli podívat do opravdové hvězdárny do Hradce Králové. Někteří z nás tam byli úplně poprvé. Měli jsme pana průvodce, který nám o hvězdách, planetách a vesmíru povídal mnoho zajímavých informací. Koukali jsme obřím dalekohledem a vyzkoušeli jsme jaké to je, když nastane na zemětřesení. Na závěr výletu jsme se šli podívat na soutok Labe a Orlice. Výlet jsme si moc užili!files/WhatsApp_Video_2023-11-08_at_16_06_37.mp4
files/IMG_5375.mov

Aktuality - Přehled novinek ze školy

Aktuality - Přehled novinek ze školy