Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Týden výuky jsme vyměnili za sportovní aktivity při zimním výcvikovém kurzu! Sešli jsme se na odloučeném pracovišti Českých bratří a seznámili se s aktivitami výcvikového kurzu. Sněhové počasí nám moc nepřálo, proto jsme alespoň první den využili poprašku sněhu k jízdě na bobech. Při stopované jsme zdolávali překážky v terénu a plnili zadané úkoly. Na zimním stadionu nám předvedli své umění při výcviku bruslení žáci ZŠ Lukavice. Navštívili jsme obchod se zimním sportovním vybavením a oblečením. V rámci sportovních her na školní zahradě jsme poměřili své síly v disciplínách jako je hod na cíl, slalom mezi překážkami, střelba na bránu, hod na koš.
Součástí výcviku byla i teorie – seznámení s druhy zimních sportů, práce ve skupinách při plnění pracovních listů a křížovek. Kurz byl zakončen celkovým hodnocením všech aktivit. Za sportovní výkony jsme získali medaile a diplomy.