Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Je konec školního roku a odcházíme na jinou školu. Mám tady hodně krásných vzpomínek od první do deváté třídy, mám tady úžasné kamarády, kteří mi budou moc chybět. Je těžké odcházet od kamarádů, ale určitě se budeme potkávat, občas přijdu na návštěvu. Byla jsem v bezvadné třídě, ve které bylo plno legrace a smíchu. Sice jsme se občas nepohodli, ale i tak budu na celou třídu ráda vzpomínat. Vzpomínat budu ráda i na paní učitelky, které mě učily. Když jsem sem nastoupila, byla jsem malá a nic jsem neuměla. Potom jsem se začala učit a něco jsem se naučila a dozvěděla. Mohla jsem být v té nejlepší a nejúžasnější třídě, jakou jsem si kdy mohla přát. Našla jsem si skvělé kamarádky, budou mi všechny chybět. Jsou to nejlepší kamarádky, jaké jsem kdy měla. Zažily jsme srandu, vždycky jsme se dokázaly rozveselit, rozesmát i poradit si. Byly jsme opravdu dobrá parta. Budete mi chybět, holky, mám vás všechny ráda a doufám, že si jednou vyberete takovou školu, na které budete šťastné a spokojené. Bude mi chybět český jazyk a obecně hodina češtiny, takovou češtinu jako s paní učitelkou Kučerou, už nikdy nezažiju. Mám odsud spoustu krásných vzpomínek a zážitků, na které nezapomenu. Právě naopak, svým novým kamarádům na nové škole budu ráda vyprávět o svých úžasných a naprosto nenahraditelných kamarádkách a o učitelkách, které mám ráda a taky na ně budu moc ráda vzpomínat, protože mě něco naučily a pomohly mi. Všichni mi budete moc chybět, určitě se ještě uvidíme, mám vás ráda. (E.M., 9. roč.)