Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

 Letošní Den Země proběhl na naší škole dne 26. 4. 2019. Tentokrát jsme se vydali do DDM v Rychnově nad Kněžnou, kde pro nás měli připravený program k ochraně naší planety. Žáci spolupracovali ve skupinkách společně s kantory.  Pomocí tabletu odpovídali na otázky týkající se přírody a ekologie. Soutěž byla napínavá, bodovala se nejen správnost, ale i rychlost odpovědí. Dále se děti seznámily s exotickými zvířaty např. chameleonem, užovkou červenou, želvou suchozemskou…  Téměř všichni překonali svůj ostych a strach z kontaktu se zvířetem. V parku byla pro děti poznávací soutěž ohledně živočichů a jejich prostředí, ve kterém žijí. Zakončením tohoto dopoledne si žáci připravili chléb s medvědím česnekem a bylinkovým čajem. Dopoledne proběhlo v soutěživé a kamarádské atmosféře.