Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Když je takový krásný den jako dnes, chce se jednomu až zpívat. A chtělo se. A nejen jednomu, ale hned dvaadvaceti žákům a studentům z odloučeného pracoviště na Láni. Poslední den před velikonočními prázdninami proběhla na Láni tradiční pěvecká přehlídka Duhový kanár. Zpěváci si připravili písničky známé i pro ostatní úplné novinky. Velmi povedená byla píseń Žabka a kytara, Grónská písnička nebo Housenka Emila. Za zmínku jistě stojí i dokonalé provedení písně Tereza v podání Pavla F. Odměnou za nebojácné výkony byl nejen potlesk diváků, ale také kanáří placka. Pro  zpěváky i diváky byl připraven ještě poslechový kviz a hudební pexeso. Nechyběla ani společná písnička a tanec. O překvapení na závěr se postarali kluci z IX. třídy, kteří si přinesli pomlázky a vyšlehali přítomné dívky a ženy.