Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Na konci března byla u nás ve škole soutěž ve zpěvu. Nejprve nás paní učitelka Pupsová uvítala a představila porotu. Potom jsme se rozezpívali a začali soutěžit. Nejdřív zpívala první třída, my deváťáci až na konec. Měla jsem hroznou trému, ale ten zážitek je nezapomenutelný. Když všichni dozpívali, porota vyhlásila vítěze. Ti dostali medaile a společně nám ještě zazpívali. Všichni se k nim postupně přidali. Tento rok se soutěž ve zpěvu opravdu povedla, byla zase trochu jiná, než loni, ale bavila mě. Takové akce mi budou příští rok, až budu na jiné škole, chybět. Nezapomenu na to, že to je legrace a chce velkou odvahu, postavit se před lidi a zpívat. Také jsem měla trému, opravdu velkou, ale stačí jenom překonat strach, a potom se to dá zvládnout, i když si myslíte, že to nezvládnete. Moc se mi to líbilo a příští rok se přijdu podívat, bude mi to opravdu chybět ze všeho nejvíce. (EM, 9. roč.)