Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Čtvrtek 31. 1. 2019 nebyl jen dnem pololetního vysvědčení, ale také to byl projektový den nazvaný
 „ BEZPEČNĚ……“
Na ZŠ v Kostelci nad Orlicí byli žáci rozděleni do tří skupin. První skupina se zabývala problematikou bezpečně pěšky i na kole. Děti si zopakovaly dopravní značky, chování chodců a cyklistů při různých dopravních situacích a povinnou výbavu jízdního kola. Druhá skupina žáků se soustředila na státy střední  Evropy  – Slovensko, Maďarsko a Lichtenštejnsko a třetí skupina objevovala kuchařské recepty a vůně mezinárodní kuchyně.

Všichni se na jednotlivých stanovištích vystřídali a v kuchyňce si každý připravil a upekl dva šátečky z listového těsta s povidlovou a masovou náplní.  Po ochutnávce pokrmů se žáci vrátili do svých tříd, kde se rozdávalo pololetní vysvědčení.