Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

V pondělí 11. února navštívila naši třídu v Kvasinách paní Jana Ledečová z mezinárodní ochranářské organizace A Rocha z pobočky v Dobrém. Tato křesťansko-ekologická nezisková organizace nabízí spoustu zajímavých výukových programů. Využili jsme této nabídky a strávili s žáky příjemné dopoledne na téma: Pobytová znamení živočichů v přírodě. Žáci poznávali volně žijící zvířata, určovali jejich stopy, obydlí, potravu a další jiná znamení, podle kterých můžeme jejich přítomnost v naší přírodě rozpoznat. Paní Ledečová si pro žáky připravila spoustu zajímavých pomůcek, neživých exponátů i aktivit, díky kterým se všichni zapojili do programu a mohli si svoje znalosti ověřit. Bylo to naše první setkání s A Rochou a doufáme, že nebylo poslední. Stačí si vybrat z velké nabídky výukových programů na www.arocha.cz. Moc děkujeme.
Učitelé a žáci Základní školy a Praktické školy Rychnov nad Kněžnou