Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

V pátek 8. února nás ve škole navštívili paní Jarmila a pan Zbyněk až z Prahy. V rámci projektu VZP „Vzpoura úrazům“ nám přijeli povídat o tom, jak se přihodilo, že svůj život musí trávit na invalidním vozíku. Vyprávěli, jaká nebezpečí na nás číhají v přírodě, na silnici i při sportu a jak je možné nebezpečím alespoň částečně předcházet. Dostali jsme prostor na otázky a zajímalo nás spoustu věcí, například jak náročné je se obléknout, či si nakoupit. Víc než kdy jindy jsme si uvědomili, jaké štěstí máme, že jsme se vážnějším úrazům vyhnuli a že si své zdraví musíme chránit, protože máme jen jedno. Na památku jsme dostali krásné dárky v podobě reflexních pásek, antistresových míčků, pexesa a pracovních listů. Moc děkujeme za milou a přínosnou návštěvu a paní Jarmile a panu Zbyňkovi přejeme co nejméně překážek na jejich cestě životem.