Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Žáci devátého ročníku se vypravili na Jarmark do SŠ a ZŠ Žamberk, kam by mohli nastoupit po ukončení naší školy. Jak se jim tam líbilo popisuje ve svém článku jedna z našich deváťaček.

 Dne 28. 11. jsme jeli do Žamberka. Ráno nás vyzvedl pán ze žamberecké školy a jeli jsme ještě do Kostelce pro dva žáky. V Žamberku nás přivítala paní Bednářová, něco nám prvně řekla o škole a pak jsme šli do patra, kde jsou třídy jednotlivých oborů. Nejdřív jsme šli k zedníkům, kde nám žáci něco řekli o oboru. Potom jsme šli k řezníkům, a tam nám taky něco řekli a ještě jsme si mohli ochutnat jejich výrobky, co dělají na praxi. A potom jsme mohli chodit po škole. Dole byl prodej věnců a uzeniny. Bylo tam i občerstvení, kde prodávali sladkosti, bramboráky a langoše. Kluci si byli zasportovat v tělocvičně, boxovali do pytle a Andrej tam zkoušel salta. Salta ho tam učil i pan učitel. No a pak jsme jeli domů. Mně se tam nelíbilo, nechodila bych tam.