Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Začátkem listopadu jsme šli se školou do knihovny. Přišli jsme dovnitř, odložili si věci, pozdravili a posadili se tam, kde bylo místo. Přivítala nás milá paní, která nám vysvětlila, jak jsou knihy označeny a co znamená každá barva. Knih tam bylo opravdu hodně. Byli tam knihy jak pro malé, tak pro větší děti. Paní říkala, že knihy máme vybírat v oddělení podle barev a podle toho, co rádi čteme a co nás zajímá.  Taky nám paní knihovnice říkala nějaké jazykolamy, které známe z dětství a také se nás ptala, jestli ještě nějaké neznáme. Potom nám ukazovala různé knihy, jak je máme správně zařadit a co znamená zkratka na hřbetu každé knihy. Jsou to první písmena autorova jména. Potom se nás zeptala, jestli doma čteme. Přihlásilo se nás docela dost. Pak jsme si mohli prohlédnout knihy, které nás zajímají nebo se nám líbí. Já jsem si vzala knihu o youtuberech. Psalo se tam, jak se doopravdy jmenují, kde bydlí, kolik jim je let a další informace z osobního života. Já jsem tam našla pár svých oblíbenců, které ráda sleduji a nikdy mě nepřestanou bavit. Kniha se mi opravdu líbila, byly tam dva díly, ten druhý jsem si bohužel nestihla přečíst, ale to nevadí. Pak jsem si vzala knihu s různými nápady, například na Vánoce a knihu o tom, co se nosilo dříve a co se nosí teď. Byla taky moc zajímavá a moc se mi líbila. Já mám ráda knihy, kde je honě textu a skoro žádné obrázky. Taky tam nějaká byla, ale už si nevzpomenu, jak se jmenovala, byla moc hezká. Já teď zrovna jednu knihu čtu, jmenuje se Srdíčko. Je to útulek pro koně, o které se majitelé nestarali. Mám zatím přečtenou první kapitolu a je to napínavé. Nejsou tam obrázky a to je na tom nejnapínavější. V knihovně se mi moc líbilo, jako každý rok.  Paní knihovnice byla moc milá, sympatická a byla s ní i legrace. Tento rok sice kočím, ale rozhodně se tam půjdu podívat znovu a třeba si i nějakou tu knihu přece jen půjčím nebo si nějakou koupím. Zrovna mám v plánu pořídit si knihu od Blesku. Jednu už mám. Jmenuje se 50 báječných pohádek + 12 omalovánek. Teď bych si chtěla sehnat knihu Kráska a zvíře, je to moje nejoblíbenější pohádka, tak snad ji seženu. V knihovně to bylo moc hezké. (EM, 9. roč.)