Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

V polovině října byli naši vycházející žáci v rámci soutěže ŠKOLA HROU pozvání do OU v Opočně (SPŠ, OŠ, ZŠ Nové Město n. Met. - pracoviště Opočno) vyzkoušet si činnosti zastupující jednotlivé učební obory. Naše dvě družstva na vlastní kůži vyzkoušela práci automechaniků, opravářů, pekařů, cukrářů, šiček, pečovatelů a dalších. Žáci vlastnoručně upletli housku, vymodelovali dortovou ozdobu, naaranžovali podzimní dekoraci, vyměnili kolo u auta, vyčistili svíčky, nakrmili slaměné tele... Prostě měli opravdu nabité dopoledne. Mimo jiné si také prohlédli prostory školy, ubytovací zařízení, jídelnu, potencionální vyučující i  možné spolužáky a v neposlední řadě vyzkoušeli dojíždění do školy. Vrátili se velmi spokojeni a s jasnější představou o svém dalším vzdělávání.