Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Edukační program k výstavě „Mezi lvem a orlicí: Rychnovsko a vznik samostatného Československa“

 

V pátek 12.10.2018  jsme se vydali s dětmi ze ZŠ do Rychnova nad Kněžnou na zámek, kde byla připravena výstava ke stému výročí založení republiky. Na začátku výstavy nás přivítala mladá slečna, která nás prováděla celou výstavou. Její vyprávění bylo velmi poučné a zajímavé. Na výstavě bylo k vidění i spousta zajímavých artefaktů – od dobového oblečení po staré hračky, ale třeba i staré písanky. Na závěr poutavého vyprávění o historii naší země a jejímu vzniku, bylo pro děti připraveno opakování hranou formou. Na konci si každý vyplnil kreslený komiks s orlem a lvem v hlavní roli.

Celý program se nám všem moc líbil. Před obědem jsme se vrátili zpět do Kostelce nad Orlicí plni dojmů a vědomostí.