Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

V pátek 21. září bylo ještě krásné, téměř letní, počasí a my jsme se vydali na sportovní klání do Kostelce nad Orlicí. V krásném areálu kempu u koupaliště jsme se sešli se žáky z Kostelce nad Orlicí, Dobrušky a Rokytnice v Orlických horách, abychom poměřili své síly a dovednosti v desetiboji.  Byli jsme rozděleni na starší a mladší žáky a závodili jsme v deseti disciplínách. Paní učitelky pro nás připravily, mimo jiné chůzi na chůdách, postřehový závod, skákání v pytli, hod na plechovky nebo házení šipek. Procvičili jsme nejen svaly, ale i mozkové závity při otázkách z dopravní výchovy a zdravovědy.

Celé dopoledne panovala kamarádská a veselá nálada a my si ji užívali v nádherné přírodě.  Všichni zvládli závod na jedničku a v družstvech probíhala perfektní spolupráce. A jako bonus starší žáci z naší školy Kolowratská 485, Rychnov nad Kněžnou vybojovali krásné třetí místo a odnesli si hodnotné ceny.

Už teď se všichni těšíme, až se za rok zase setkáme.