Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

       

Dne 19. 4. jsme se společně z Kostelce nad Orlicí vypravili na dlouho očekávanou návštěvu hradecké hvězdárny a planetária. A návštěva stála za to. Pracovníci planetária nás provedli programem Slunce, Země, planety a jejich měsíce.
Viděli jsme noční jarní oblohu – souhvězdí a planety, které na ní můžeme vidět. Při putování Sluneční soustavou jsme navštívili Měsíc, Jupiter a ocitli jsme se v prstenci planety Saturn.
Shlédli jsme filmovou produkci o srážce planety Země s vesmírnými tělesy a dozvěděli se, co to pro Zemi v minulosti znamenalo. V závěru jsme se v hvězdárně podívali na ohnivý sluneční kotouč dalekohledem. Dětem se naše astrologická výprava líbila. Škoda, že nás limitoval čas, abychom stihli přijatelné dopravní spoje.