Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

     

Svátek naší planety, který připadá na 22. dubna, jsme tradičně oslavili projektovým dnem. Když naše děti hned ráno z rozdaných křížovek zjistily, že cílem dnešní vycházky bude studánka Libušinka, nadšení bylo veliké. Po cestě do lesa Včelného plnily spoustu různorodých úkolů: kreslily byliny, skákaly panáka, poznávaly dopravní značky, učily se orientaci na naučných tabulích, seznámily se s turistickým značením, sbíraly přírodniny, ochutnaly pramenitou vodu… 
Počasí nám opravdu přálo, všechno kvetlo a vonělo, ptáci zpívali. No, prostě JARO!!!
V dobré náladě a mírně unaveni jsme se vrátili na školní dvůr. Z nasbíraných přírodnin jsme dle vlastní fantazie tvořili panáčky, upletli věneček z pampelišek a skládali nápisy ze šišek. 
Celé dopoledne proběhlo v pohodové a kamarádské atmosféře. Děti si ani neuvědomily, jaký úctyhodný výkon podaly, když ušly šest kilometrů krásnou přírodou.  No, někomu i trochu bolely nohy. Ale to je taky zdravé.

Takže - HEZKÉ A SLUNEČNÉ JARO nám všem !!!