Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Týden výuky jsme vyměnili za sportovní aktivity při zimním výcvikovém kurzu! Sešli jsme se na odloučeném pracovišti Českých bratří a seznámili se s aktivitami výcvikového kurzu. Při stopované jsme zdolávali překážky v terénu a plnili zadané úkoly. V rámci sportovních her na školní zahradě jsme poměřili své síly v disciplínách, jako je hod na cíl, jízda na koloběžce, slalom mezi překážkami, střelba na bránu, hod na koš. Na zimním stadionu nám předvedli své umění při výcviku bruslení žáci ZŠ Masarykova. Očekávaná sněhová nadílka přišla až koncem týdne, a tak došlo i na aktivity na sněhu včetně jízdy na saních.
Výcvikem prolínalo aktuální dění ze zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu. Všichni jsme fandili českým sportovcům a radovali se z jejich úspěchů. Součástí výcviku byla i sportovní teorie – seznámení s druhy zimních sportů, práce ve skupinách. Kurz byl zakončen celkovým hodnocením všech aktivit. Za sportovní výkony jsme získali diplomy a medaile ve tvaru bílého tygra Suhoranga, maskota letošních zimních olympijských her.