Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Žáci střední školy praktické dne 6. června 2023 vyrazili do Ratibořic. Zde se účastnili speciálního komponovaného programu zaměřeného na zážitkovou formu presentace historie místa a na dobové zvyky. Program se odehrával v objektech zámku, Rudrůvě mlýně a na Starém bělidle. Postavy, důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové, nás přivítaly v místech, ve kterých se děj románu odehrává. Při návštěvě v zámku jsme narazili na namyšleného komorníka Leopolda a klíčnici. Pozdravili jsme vznešenou paní kněžnu a její milou schovanku, komtesu Hortenzii. Ve mlýně nás vyhlížel veselý mlynář s panímámou mlynářkou a krajánkem, který nám zahrál na dudy a zazpíval. Na Starém bělidle nás potěšilo setkání s laskavou babičkou a vnoučaty. Program se všem líbil, i když nám mírně pršelo.

Střední škola