Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Jsme rádi, že do naší školy přijala pozvání zdravotní sestra z Oblastní nemocnice paní Veronika Aversente, a my tak mohli strávit pěkný projektový den. Zdravotnice nám vysvětlila, jak předcházet úrazům a jak případné zranění ošetřit. Žáci naší školy si zkusili některá drobná poranění sami ošetřit a reagovat na vzniklou situaci. Zdravotní výchova byla spojena s výchovou dopravní, a tak si děti také zopakovaly bezpečné chování při přecházení, nacvičily si přecházení na semaforu, poznávaly některé značky a dopravní prostředky a předvedly své schopnosti při jízdě na koloběžkách. Doufáme, že po takovém poučném dni se všichni budou chovat obezřetně a nikomu se nic nestane. A pokud přeci, dokáží si poradit.
 
 
 

Aktuality - Přehled novinek ze školy

Aktuality - Přehled novinek ze školy