Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Návštěva u Rettigových 

Dnes jsme se vrátili o 200 let zpátky v čase do roku 1824 a zašli jsme se podívat k Rettigovým. Na chodbě nás svým příchodem překvapil samotný pan Rettig a zavedl ke své ženě Magdaleně. Paní Magdalena byla velice milá, povídala nám o svých česky psaných kuchařkách a nabídla nám pochoutku dle vlastního receptu - sněhové pusinky. Potom jsme se šli podívat do šatlavy, kde zrovna biřic uvěznil jednu uličnici. Nakonec jsme se rozjímali nad krásným zpěvem malé Jindrišky, dcery paní Magdaleny a pana Rettiga. Byla to moc pěkná návštěva!
 

     

     

     

     

     

     

Prohlídka zámku

A když už jsme se seznamovali s rychnovskými obyvateli, řekli jsme si, že už jsme dlouho nenavštívili zámek, na který dennodenně koukáme z oken naší školy. Prohlédli jsme si nejen zámek, ale i kostel a zvonici. A dokonce jsme si mohli i zvonem Krištof zazvonit. Není to žádná legrace!

     

     

          
 

Aktuality - Přehled novinek ze školy

Aktuality - Přehled novinek ze školy