Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

V pátek 9. září 2022 se vydali žáci, pedagogové a asistenti ze Střední praktické školy v Rychnově nad Kněžnou na výstavu do Kvasin. V Galerii zámku je ke zhlédnutí výstava o historii a vývoji počítačů pod názvem „PC Grafika jak ji neznáte!“. Viděli jsme vývoj počítačů za posledních 30 let, ale také jsme měli možnost si zahrát několik herních „dinosaurů“. Pedagogové se s nostalgií vrací o několik desítek let zpět a žáci nevěřícně sledují slušné retro: rychlost, spíše pomalost počítačů a příšernou kvalitu her.
Výstava se nám líbila a jak se říká: „Pokrok nezastavíš“. Počítačovou expozicí nás provázel „ajťák“ D. Klíma, kterému bychom chtěli touto cestou poděkovat za spoustu nových informací a vstřícný přístup k naším žákům. Těšíme se na další zajímavé akce v tomto školním roce.

Aktuality - Přehled novinek ze školy

Aktuality - Přehled novinek ze školy