Základní informace

Základní škola při zdravotnickém zařízení je odloučeným pracovištěm Základní školy a Praktické školy, Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485.

Cílem školy je zabezpečit dětem plynulý přechod do kmenové školy po návratu z nemocnice, zbavit je strachu, odvést pozornost od bolesti a vyplnit jejich volný čas v nemocnici, čímž je také pozitivně ovlivňován celkový zdravotní stav dítěte.

Škola pracuje v budově Oblastní nemocnice v Rychnově n. Kn. a poskytuje žákům z :

• dětského
  • chirurgického
  • ortopedického oddělení

Žáci jsou vyučováni po souhlasu ošetřujícího lékaře.
Doba výuky se přizpůsobuje léčebnému režimu oddělení. Délka i rozsah výuky nebo výchovného zaměstnání se přizpůsobuje zdravotnímu stavu dítěte.
V této škole se průměrně ročně vyučuje asi 450 žáků.

Vzdělávací program školy:

1. ŠVP pro základní školu při zdravotnickém zařízení ,, Pohodové učení“ č.j.: 367/2007
  2. Vyučování se přizpůsobuje vzdělávacím programům kmenových škol včetně používaných učebnic.
  3. Pro každého pacienta je zajišťována individuální, optimální forma vzdělávání.

Děti umístěním do nemocnice jsou vytrženy z běžného života a především z rodiny. Školní výuka pro ně zůstává jedinou, dobře známou, i v nemocnici, v podstatě stejně fungující činností.

Některé akce pořádané školou

Každým rokem nás navštíví Mikuláš z Domu dětí a mládeže v Rychnově n. Kn.
Dále jsou po celý rok pořádány různé besedy a výchovně vzdělávací koncerty.

K vyplnění volného času a odreagování od nemoci se žáky vyrábíme:

• skládanky z papíru – origami
  • dárky u příležitosti velikonočních a vánočních svátků
  • děti si dotváří podle své fantazie látkové panenky pro štěstí od společnosti KIWANIS v Rychnově n. Kněžnou