Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

III. třída 8. června – 12. června
Zdravím ty z vás, kteří jste se rozhodli nadále vzdělávat na dálku. Věřím, že se společně všichni uvidíme alespoň na konci školního roku při vracení učebnic a při předávání vysvědčení.
Tento týden nás čeká opakování a s ním i závěrečná kontrolní práce. Kromě toho i trochu zábavy s vyjmenovanými slovy a procvičení sloves. Pokud jste časování sloves úplně nepochopili, můžu vás ujistit, že se k němu vrátíme hned na začátku nového školního roku.
                                                                                                                  Eva Kučerová
Český jazyk -mluvnice

  1. PL Kontrolní práce – postupujte podle zadání v jednotlivých cvičeních, u slohu se těším na to, jaké plány máte na prázdniny, co pěkného vás o prázdninách čeká
  2. PL Slovesa – postupujte podle vzorů u jednotlivých cvičení, věřím, že už všichni umíte zpaměti osoby sloves v jednotném i množném čísle (já, ty, on, ona, ono       my, vy, oni, ony, ona )
  3. PL Vyjmenovaná slova – doplňovačka a rozlišení příbuzných slov ke slovům vyjmenovaným pomocí pastelek. Věřím, že tentokrát se vám to podaří lépe, než minulá plachetnice.
Psaní:
Do školního sešitu: PL Slovesa  cv. 1
Do domácího sešitu: PL Slovesa  cv. 3
 
Literární výchova
- čtení z vlastních knížek
Učebnice str. 55 Kolumbovo vejce
 Zápis:                  Kolumbovo vejce
                              Hana Doskočilová
Kryštof řečený Kolumbus sice kratší cestu do Indie nenašel, zato objevil celý nový světadíl.
Otázka:Víš, který světadíl Kryštof Kolumbus objevil?..............................
                                                                                                                                                                              
Utíká to jako voda a další týden je před námi. Už nás čeká jen procvičování a opakování. Tento týden dopíšeme všechny písemky. Bude potřeba vídat se teď častěji (zatím předpokládám každou středu). Doneste mi, prosím, na kontrolu všechny sešity, do naukových sešitů již nic psát nebudeme.
Matematika
 
Tento týden se pustíme do písemné práce z matematiky, připravila jsem vám do složek pracovní listy na procvičování. Pusťte se nejprve do nich, až poté ze složky OPAKOVÁNÍ vyndejte písemku z matematiky a s chutí se pusťte do práce.
 
Do školního sešitu:
 
Z pracovního listu s názvem skládání čísel do 10 000 přepište cvičení číslo 1, 2
 
Do domácího sešitu:
 
Z pracovního listu s názvem skládání čísel do 10 000 přepište cvičení číslo 3, 4 – cvičení číslo 4 zapište formou příkladů (4238+200=……..)
 
 
Přírodopis                      
 
Úkol: všude kolem jsou krásně rozkvetlé skoro již letní louky, vydejte se ven do přírody, a pořiďte mi fotku s jakoukoli květinou a pošlete mi ji na e-mail i s názvem květiny.
Látku přírodopisu máme již kompletně probranou. Ve složce s názvem opakování najdete test z fyziky. Prosím o vyplnění, modře – perem mi vyplňte vše, co si vybavíte a umíte, až poté si vezměte na pomoc, sešit, učebnici, případně internet a jinou barvou doplňte to, co nevíte. Je to pro mojí zpětnou vazbu, abych věděla, co bude potřeba po návratu do školy nejvíce procvičit, zopakovat. Děkuji.
 
Fyzika
 
Pro opakování fyziky vám posílám odkaz na stránky Rande s fyzikou: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10319921345-rande-s-fyzikou/
Můžete si vybrat video, které se vám bude líbit (na stránkách je celkem 13 dílů) a pustit si ho. 
 
Dějepis

V rámci opakování si můžete pustit video Asterix a Kleopatra:
https://www.youtube.com/watch?v=RFnfR26jnzo
 
 
Občanská výchova
Látku občanské výchovy máme již kompletně probranou. Ve složce s názvem opakování najdete test z občanské výchovy. Prosím o vyplnění, modře – perem mi vyplňte vše, co si vybavíte a umíte, až poté si vezměte na pomoc, sešit, učebnici, případně internet a jinou barvou doplňte to, co nevíte. Je to pro mojí zpětnou vazbu, abych věděla, co bude potřeba po návratu do školy nejvíce procvičit, zopakovat. Děkuji.
 
Zeměpis
Látku zeměpisu máme již kompletně probranou. Ve složce s názvem opakování najdete test ze zeměpisu. Prosím o vyplnění, modře – perem mi vyplňte vše, co si vybavíte a umíte, až poté si vezměte na pomoc, sešit, učebnici, případně internet a jinou barvou doplňte to, co nevíte. Je to pro mojí zpětnou vazbu, abych věděla, co bude potřeba po návratu do školy nejvíce procvičit, zopakovat. Děkuji.
 
Informatika
 
- opakování učiva českého jazyka a matematiky pomocí vzdělávacích programů a www stránek, videa do fyziky (Rande s fyzikou) a dějepisu (Asterix a Kleopatra).
 
Pokud budete cokoli potřebovat, pište, volejte, jsem vám ráda k dispozici. Radost mi dělají i e-maily s fotkami, kde vidím, jak doma pracujete a učíte se do školy.
 
Kateřina Brandejsová


ANGLIČTINA 6
Dopište KP, procvičujte slovíčka a časování sloves TO BE (být) a TO HAVE (mít). Zkuste si najít na internetu nějakou jednoduchou pěknou anglickou písničku a zazpívat si.
V přílohách najdete na procvičení písničku „Hlava, ramena, kolena“ – máte ji v sešitě.
p. uč. Eva