Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Za krásného slunného počasí se v pátek 1. října vypravila speciální škola do Bažantnice v Černíkovicích. Žáci a učitelé měli jedinečnou příležitost vidět z bezprostřední blízkosti výlov rybníka. Děti viděly kapry, líny, amury a dokonce i štiku. Ryby si  mohly  vzít i do ruky, což byl pro některé opravdu velkolepý zážitek.  Následovala ukázka zvířecích stop a povídání o zvířatech. Poté se celá výprava přesunula hlouběji do lesa, kde si žáci prohlédli shozy lesní zvěře a následně si zahráli postřehovou hru, kterou jim lesnici připravili. Během krásného dopoledne si přišli na své i někteří pedagogové, kteří měli možnost vyzkoušet si střelbu z brokovnice.  V závěru akce se děti ještě dozvěděly zajímavé informace o ptactvu a prohlédly si vycpaniny. Během putování po lese si žáci prohlíželi také rostliny, mluvilo se o důležitosti ochrany životního prostředí, o chování v lese a o práci lesníků a myslivců. Velmi příjemné bylo posezení spojené s opékáním. V samém závěru na žáky a učitele čekalo velké překvapení – hra na lesní roh nad srnčí trofejí. Velké díky za celou naši školu patří inženýru Martinu Fojtovi, inženýru Ladislavu Hromádkovi a všem rybářům. Děkujeme také Bažantnici Černíkovice za velmi milé přijetí a příjemnou letitou spolupráci.