Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Po vánočních prázdninách jsme k nám (ZŠ Kolowratská) pozvali žáky z ostatních základních škol v Rychnově nad Kněžnou – ZŠ Masarykova, ZŠ Javornická. Proč? Tradičně máme nacvičená kulturní vystoupení před Vánocemi pro rodiče a tradičně je předvádíme i po Vánocích. Kromě vánočních koled a písní viděli návštěvníci příběh o sněhulácích, legendu o Ježíškovi, pohádku Tři oříšky pro Popelku. Děti na jevišti hrály jako o život, děti v hledišti pozorně sledovaly všechna vystoupení a zároveň se spontánně zapojily svým zpěvem a tancem. Co říci závěrem? Připadali jsme si jako v Národním divadle, neboť naši herci byli odměněni obrovským potleskem a byli dokonce publikem 3x vyvoláni zpět na scénu. To byla snad největší odměna pro naše žáky, ale i pro všechny pedagogy.


  

  

  

  Ve čtvrtek 19.prosince byla jako každý rok vánoční besídka. Děti předvedly vystoupení, na která se poctivě připravovaly. Nejmladší žáčci z 1. - 3. ročníku zahráli zimní muzikál, 4. a 5. ročník předvedl vánoční příběh o narození Ježíška. Divadelní kroužek si letos nacvičil naprosto úžasné Tři oříšky pro Popelku. Všechna vystoupení byla skvělá, děti opět předvedly, jak jsou úžasní herci. Jako tradičně bylo po vystoupení připraveno pro děti a jejich rodiče vánoční tvoření. Děti si s rodiči mohly naaranžovat krásný svícen z živých květin, vyrobit jmenovku na dárek nebo krásnou ozdobu na vánoční stromeček. V dílnách si rodiče mohli sestavit svícínek na čajovou svíčku. Jakmile tato všechna stanoviště obešli, zavítali do naší kavárny, kde na ně čekalo báječné vánoční cukroví, káva a voňavý čaj. 


  

  

  
Zkraje prosince se naše škola zúčastnila prohlídky Pražskéhé hradu. Reprezentační prostory byly vyzdobeny vánočně. Taková podívaná se nám už asi jen tak nenaskytne. Po prohlídce Hradu a významných sálů (Španělský sál, Rudolfova galerie, Trůnní sál a mnoho dalších) následovala procházka Prahou. Z Pražského hradu jsme šli Nerudovou ulicí, prošli jsme kolem chrámu sv. Mikuláše, až jsme došli na Karlův most. Z něho jsme prošli Prašnou bránou k Obecnímu domu. Odtud jsme šli už nejkratší cestou k Masarykově nádraží, kde na nás čekal autobus. 


    

    

    

  

  
 
 
Ani letos jsme si nenechali ujít vánoční výstavu betlémů v rychnovském zámku. 

   
V pátek 6.prosince k nám zavítal Mikuláš, andělé a čerti. Čertů bylo hned několik a způsobili pořádný poprask - vlítli k nám do tělocvičny, jako když je na nože berou! Až je musel Mikuláš s anděli trochu uklidnit. Děti zazpívaly první písničky a neposední čerti začali tancovat. To byla podívaná! Mikuláš přečetl hříchy našich žáčků. Ti dojednoho slíbili, že se polepší. Určitě to mysleli vážně, protože bylo uroněno i několik slz. Po sladké odměně, kterou dostali i ti největší hříšníci, si čerti naposledy s dětmi zatancovali a odešli zpátky do pekla. 


   

   

   

   

   

   

Podkategorie