Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

V úterý 13. listopadu byl den laskavosti, kterého se zúčastnila i naše škola. Když jsme dětem vyprávěli, co takový den obnáší a zda mají zájem se jej zúčastnit a připojit se tak k dalším žákům z celé České republiky, jednohlasně souhlasily. Vybaveni rukavicemi a sáčky na odpad jsme se tedy vydali uklidit okolí školy. Možná nám to ani nebudete věřit, ale zažili jsme i spoustu legrace a děti krásně spolupracovaly, radily se a pomáhaly si. Nestačili jsme se divit, na jaké „poklady“ jsme narazili, nedaleko zámku byl pohozený i hasicí přístroj, který jsme odnesli do specializované firmy k ekologické likvidaci, a tímto jim děkujeme za spolupráci. Během hodiny a půl jsme nasbírali deset plných odpadkových pytlů.
Laskavost plodí laskavost a věříme, že děti už jen tak papírky na ulici nepohodí, když si na vlastní kůži vyzkoušely, kolik práce a úsilí je úklid stál.