Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

V pátek 28.února jsme měli každoroční soutěž ve čtení. Letos poprvé nás čekalo velké překvapení - navštívila nás paní Iva Vávrová. Spisovatelka, která napsala knížku Čarodějnice, která zaspala století. Paní spisovatelka nám četla úryvek, který byl opravdu krásný. Kromě této knížky nám přečetla ještě další zajímavé texty, které byly naprosto skvělé a u kterých jsme se od srdce zasmáli. Po besedě s paní Vávrovou jsme začali soutěžit ve čtení. Soutěž je zajímavá v tom, že nikdo neví, co pro nás paní učitelka přichystá. Letos to byl Pejsek a Kočička od Josefa Čapka pro měnší děti, pro ty starší to byla knížka Cestování s Velrybou od Evy Papouškové. Když už jsme měli všichni dočteno, bylo znát, jak nám spadl kámen ze srdce. Než byly napsány diplomy pro vítěze, moc jsme se nasmáli s paními učitelkami, které nám čekání na vyhlášení výherců zpestřily svým povedeným čtením.