Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Po vánočních prázdninách jsme k nám (ZŠ Kolowratská) pozvali žáky z ostatních základních škol v Rychnově nad Kněžnou – ZŠ Masarykova, ZŠ Javornická. Proč? Tradičně máme nacvičená kulturní vystoupení před Vánocemi pro rodiče a tradičně je předvádíme i po Vánocích. Kromě vánočních koled a písní viděli návštěvníci příběh o sněhulácích, legendu o Ježíškovi, pohádku Tři oříšky pro Popelku. Děti na jevišti hrály jako o život, děti v hledišti pozorně sledovaly všechna vystoupení a zároveň se spontánně zapojily svým zpěvem a tancem. Co říci závěrem? Připadali jsme si jako v Národním divadle, neboť naši herci byli odměněni obrovským potleskem a byli dokonce publikem 3x vyvoláni zpět na scénu. To byla snad největší odměna pro naše žáky, ale i pro všechny pedagogy.