Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 

Desetiboj Kostelec nad Orlicí
Ve čtvrtek 19. září jsme se vydali do Kostelce nad Orlicí, kde nás čekal každoroční Desetiboj. Někteří jeli poprvé, někteří jsou již ostřílenými sportovci, kteří se poctivě připravovali. Počasí nám po ránu moc nepřálo. Byla zima, dokonce i pěkně mrzlo. Nám ale naštěstí úsměv na rtech nezamrzl. Naopak.
Po příchodu do areálu kosteleckého koupaliště jsme se potkali s našimi kamarády z Kostelce nad Orlicí, Dobrušky a z Rokytnice v Orlických horách. Také nás tu překvapily děti z Indie, Ukrajiny a z dalších zemí, které navštěvují volnočasové centrum v Pobytovém středisku v Kostelci. Po přivítání jsme byli rozděleni na mladší a starší žáky, vytvořili jsme tříčlenná družstva. Paní učitelky pro nás připravily hod na plechovky, šipky, postřehový závod, chytání míčku, slalom, skákání v pytli a další disciplíny. Procvičili jsme nejen svaly, ale i hlavičky při poznávání dopravních značek. Po skončení závodu bylo vyhlášení výherních družstev. Naše škola ZŠ Kolowratská, Rychnov nad Kněžnou, se v kategorii mladších žáků umístila na 3. místě, v kategorii starších žáků také na 3. místě. Odnesli jsme si krásné ceny nejenom pro sebe, ale i pro naši školu. Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se již teď na příští rok!