Speciální škola na Láni žije olympiádou! V pátek 16. února v 10,00 byl po slavnostním nástupu sportovců z celého světa zažehnut olympijský oheň.  Slib za sportovce pronesl Jan Diblík a poté propuklo zápolení v několika disciplínách. Závodilo se na bobech,  ve slalomu, připravena byla také biatlonová trať se střelnicí. Svedeny byly hokejové boje a zápolilo se také v pro nás netradičním curlingu.  Diváci shlédli velké nasazení, krásné sportovní výkony a bojovnost .  Odměnili za to sportovce bouřlivým povzbuzováním. Na závěrečném medailovém ceremoniálu bylo rozdáno několik sad medailí.  Slavnostní pokřik sportovců ukončil páteční olympijské zápolení  a celé báječné dopoledne.
Přihlášky do praktické školy přijímáme do 1. 3. 2018.
Ústní přijímací pohovory budeme mít 24. a 27. dubna 2018 od 8,00h.-14,00h.

Nabízíme dva učební obory :
 - 78-62-C/01 Praktická škola jednoletá
, určeno žákům se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, autismem a vícečetným postižením
 - 78-62-C/02 Praktická škola dvouletá, určeno žákům se středně těžkým stupněm mentálního postižení, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením, které znemožňuje vzdělávání na jiném typu střední školy.
Oba obory jsou zaměřeny hlavně na praxi.
Žáci se zde seznamují a zdokonalují v činnostech zaměřených na péči o domácnost, přípravu jednoduchých pokrmů, dílenské práce a práce na zahradě. Stranou nestojí ani dovednosti komunikační a rozvíjení sociálních vztahů.

Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

Po absolvování střední praktické školy žáci získávají střední vzdělání.

Zápis do 1. ročníku základní školy a základní školy speciální bude probíhat od 1. dubna 2018.
Rodiče a zákonní zástupci mohou své dítě přihlásit kdykoli, pokud budou mít zájem dát své dítě na naši školu a pokud budou mít doporučení o jeho vřazení z PPP či SPC.
Pokud máte pochybnosti, obraťte se na odborníky z SPC Rukavička v Hradci Králové, Hradecká 1231, kde Vám poradí, zda bude naše škola dítěti prospěšná.
Telefon do SPC: 495 514 681.

Budeme se těšit na jednání a spolupráci s rodiči i s jejich dětmi.

Zápis.pdf

Ve speciální škole na Láni byl pátek 9. února dlouho očekávaným dnem, na který se připravovala a těšila celá škola.
Od rána tam zněl hlahol a dobrá nálada. Konal se masopustní karneval.
Masky byly opět pěkné, jejich promenáda byla veselá. Přijelo fotbalové mužstvo, muchomůrky, hříbky, zajíčci a pan hajný z lesa, spáči ve svých pyžamech - někteří měli i svůj polštářek, čarodějnice, čarodějové, piráti, námořník, hradní paní, klauni, sněhuláci, mušketýr, kočička, rockerka, indián a další krásné masky. No prostě - bylo se nač dívat.
Děti zazpívaly zimní písničky, zatančily si, viděli jsme i mazurku na písničku „Já do lesa nepojedu“.
Poslední taneční číslo ve fotbalových dresech, na písničku Míši Růžičkové ,,Do trenek", předvedli žáci X. třídy.
Velice děkujeme za vstřícnou spolupráci panu Václavu Brůžkovi z FC SPARTAK Rychnov nad Kněžnou, který ochotně zapůjčil našim žákům fotbalové dresy rychnovského fotbalového klubu.
A závěrečný upečený perník na dobrou chuť  - byl prostě prima.